poniedziałek, 3 sierpnia 2015

VMware Player Wirtualizacja Systemów Operacyjnych

Wirtualizacja w dzisiejszych czasach jest niewątpliwie bardzo przydatnym procesem.
Szczególnie gdy wyobraźimy sobie taką sytuację gdzie pod nowym systemem nie działa nam dana aplikacja a potrzebujemy jej do naszej pracy.
Ostatnio bo 29 Lipca mieliśmy premierę Windows 10, wiadomo że wszyscy posiadający Windows 7 w górę mogą zaaktualizować system własnie do "dzięsiątki"
Jednak co w sytuacji gdy nie jesteśmy pewni zmian w nowym systemie, czy samo zaznajomienie się z nowym Windowsem jest na tyle problematyczne że nie poradzimy sobie z jego obsługą ? Na nasze bolączki przychodzi nam z pomocą taki program jak VMare Player. Dzięki niemu możemy zainstalować system operacyjny (stworzyć tzw. maszynę wirtualną) wewnątrz naszego systemu. Użytkownicy Linuxa mogą wirtualizować Windowsa, (działa to również na odwrót) ja sam wirtualizuje Windowsa XP, dla kilku starszych aplikacji, które nie uruchamiają się pod Wine i nowszymi Windowsami. Wirtualne systemy mogą korzystać z napedów CD/DVD, urządzeń podłączonych przez USB. Ciekawą a także przydatną opcją jest metoda przeciągnij i upuść (na przykład kopiowanie plików) pomiędzy systemami.


VMare Player jest bardzo dobrą aplikacją, spełnia swoje zadanie, polecam go tym którzy lubią testować nowości (nowe systemy operacyjne), lub tym którzy zmuszeni są korzystać ze starszego oprogramowania które nie działa pod nowymi Windowsami lub Linuxami.
Program jest dostępny dla platformy Windows jak i Linux.
VMare Player jest darmowy tylko do użytku niekomercyjnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz